منوی کاربری

ايميل
ايميل
p.sazgar98@gmail.com
دفتر
دفتر
061-35519175
موبایل
موبایل
09165152502
سمپاشی

سمپاشی

سمپاشی ایمن با استفاده از سموم حشرات

سمپاشی کردن و استفاده از مواد شیمیایی بی‌خطر به موضوعات بسیاری وابسته است. برخی از این فاکتورهای مهم عبارتند از انتخاب یک آفت کش مناسب و استفاده از آن محصول درست بر طبق محتوایی که بر روی آن درج شده است. دستورالعمل‌های ارائه شده روی برچسب آفت‌کش یا دفترچه راهنمای داخل بسته بندی آن برای کاهش خطرات و موارد استفاده درست و قانونی از آن نوشته شده‌اند.
علاوه بر خواندن و دنبال کردن دستورالعمل‌های ارائه شده روی ظرف آفت کش باید این نکات را نیز در هنگام سمپاشی مورد توجه قرار دهید:
اطمینان حاصل کنید که کودکان، حیوانات خانگی و افرادی که حضور آن‌ها در محل ضرورتی ندارد، از منطقه‌ای که قصد سمپاشی آن را دارید دور باشند.
مطمئن شوید لباس‌هایی که به تن دارید در هنگام سمپاشی و استفاده از آفت کش‌ها از شما در مقابل تاثیرات منفی مواد شیمیایی محافظت خواهند کرد. باید حتما از لباس‌های آستین بلند، شلوارهای بلند و کفش‌هایی که نوک آن‌ها بسته باشد استفاده کنید. هم‌چنین در صورتی که در دستورالعمل استفاده از آفت کش آمده است که باید از لباس خاصی استفاده کنید حتما این کار را انجام دهید.
جهت انجام سمپاشی آفت کش‌ها را در بیرون از خانه یا جایی که تهویه‌ی مناسبی داشته باشد با هم ترکیب کنید.
تنها مقداری که برای مصرف کنونی لازم دارید را با هم ترکیب کنید تا در نهایت مجبور نشوید مقدار باقی مانده را در جایی نگهدارید یا آن را دور بریزید.
برای ریختن آفت کش آمادگی داشته باشید. از قبل حوله کاغذی، خاک اره، ظرف ماسه، کیسه زباله یا دستکش‌ ضد جذب آماده کنید. از مقدار بیش از حد آب استفاده نکنید؛ زیرا این کار باعث خواهد شد که آفت کش در مقیاس بیشتری پخش شده و برای طبیعت مضر باشد.
قبل از سمپاشی و استفاده از آفت کش برچسب روی آن را با دقت بخوانید و دستورالعمل آن را مو به مو اجرا کنید.
وسایل شخصی از قبیل اسباب بازی، لباس یا ابزارهای‌تان را از منطقه‌ای که قصد سمپاشی دارید دور کنید تا آلوده نشوند.
وقتی سمپاشی می‌کنید، مطمئن شوید که محل از سیستم تهویه مناسبی برخوردار باشد.
وقتی که بیرون از خانه را سمپاشی می‌کنید درب‌ها و پنجره‌های خانه‌ی خود را ببندید و در صورتی که باد می‌وزد سمپاشی را تعطیل کنید.
بعد از سمپاشی و استفاده از آفت کش و قبل از خوردن و آشامیدن یا حتی سیگار کشیدن دست‌های خود را به خوبی بشویید.


با ما در اینستاگرام همراه باشید : https://www.instagram.com/parto.sazgar

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر