منوی کاربری

ايميل
ايميل
p.sazgar98@gmail.com
دفتر
دفتر
061-35519175
موبایل
موبایل
09165152502
خفاش میوه خوار

خفاش میوه خوار

خفاش ها جانوران ترسناکی هستند.

خفاش ها جانوران ترسناکی هستند. ترس مردم از آنها به این دلیل است که در خون آشامی بد نام شده اند ولی خفاش های میوه خوار به دلیل آن که ناقل مرگبارترین ویروس یعنی «ابولا» هستند به شکل مخوف ترین خفاش درآمده اند. این خفاش های بزرگ جثه در مناطق استوایی و در قاره آفریقا زیست می کنند و از سایر خفاش ها با انگشت چنگ شده دوم افتراق پیدا می کنند و نیز برخلاف سایر خفاش ها وابسته به دید هستند نه انعکاس صدا و نیز روز پرواز هستند نه شب پرواز٫ از رده «پترو بودیا» محسوب می شوند و به آنها لقب «روباه پرنده» داده اند. آرواره های کوتاه و دندان های قوی دارند که برای گاز زدن میوه های سفت تطابق یافته است. در میان آنها خفاش های بسیار بزرگ دیده می شود که طول دو سر بال های باز شده تا یک متر می رسد و در سراسر آسیای جنوبی و آفریقا پراکنده اند. «خفاش های میوه خوار زبان دراز» که در گینه نو و استرالیا یافت می شوند برای مصرف شیره میوه ها و گرده گل ها از زبانی دراز برخوردار شده اند.
تمامی انواع خفاش های میوه خوار فوق العاده پر جنب و جوش هستند و در جستجوی غذا تا ۸۴ کیلومتر پرواز می کنند. آنها روی درختان آشیانه دارند و شاخه درختان پرمیوه را در پاهای چنگکی خود می گیرند و به طور معلق سر به طرف پایین آویزان می مانند.
بیماری ابولا ـ بیماری ابولا بیماری انسان و سایر پستانداران است که در اثر ویروس ابولا حاصل می شود. علایم آن از
۰ الی ۲ هفته پس از تماس با ویروس به صورت تب، گلودرد، درد ماهیچه ها و سر درد خودنمایی می کند و با استفراغ، اسهال، راش های جلدی ادامه می یابد و به دنبال آن کارکرد کبد و کلیه مختل می شود. در این مدت بیماران مبتلا دچار خونریزی هم در بیرون و هم داخل بدن می شوند و ۶ تا ۱۶ روز پس از شروع علایم در اثر کاهش فشار خون و به علت از دست دادن مایعات به مرگ منتهی می شود.
ویروس ممکن است از طریق خون یا مایعات آغشته به خون از یک انسان یا حیوان و مبتلای دیگر منتشر شود. ولی انتشار سرایت آن از طریق هوا میسر نیست.خفاش های میوه خوار ناقل طبیعی ویروس محسوب می شوند و ویروس را منتشر می کنند بدون آن که خود گرفتار باشند. انسان ها از طریق تماس با خفاش یا حیوانات زنده یا مرده ای که توسط خفاش ها آلوده شده اند مبتلا می شوند.وقتی یک شخص آلوده شود افراد دیگر جامعه را نیز در معرض آلودگی قرار می دهد. ویروس ابولا در منی مرد تا دو ماه زنده می ماند. برای تشخیص پادتن سرمی ‏ RNA‏ ویروس و خود ویروس مخصوص باید کشف شوند.‏


اینستاگرام پرتوسازگار

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر