شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
دوشنبه 31 تیر 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 112

خرگوش پشمالو

قطعا نگهداری از خرگوش نیز مانند دیگر حیوانات خانگی، هزینه‌هایی را در پی دارد مانند هزینه خرید خرگوش، خانه، لوازم ایمن کردن خانه در برابر خرگوش و … . موارد بالا هزینه‌های اولیه هستند و باید به آن‌ها هزینه‌های جاری مانند تغذیه، خاک و همچنین دامپزشکی را نیز اضافه کنید (برای مواردی مانند عقیم کردن یا مشکلات ناگهانی).

نگهداری خرگوش به عنوان حیوان خانگی

خرگوشها به شدت و به شدت موجودات اجتماعی هستن و از وقتی که میان خونه ما، خودشون رو عضو خونواده به حساب میارن، اونا شروع میکنن به شناخت خونه و افراد خونه و کشیدن چونه شون به همه جا ( یه ماده زیر چونشون ترشح میشه و یه بوی مخصوص خودشون داره که برای انسانها قابل درک نیست) و به خرگوش احتمالی!! که احیانا از اونجا رد میشه! اعلام میکنن که اینجا مال منه!!!! اگه اونها رو دائم یه گوشه بدون توجه و مراقبت حبس کنید و باهاشون مثل موجودات فاقد شعور و فهم رفتار کنید! متعاقبا افسرده و مریض میشن، اونها مثل عضو خوانواده احتیاج به توجه و محبت و احترام دارن.

خرگوش از «صدای خود» خیلی کم استفاده می کند و یا حداقل برای ارتباط با انسان کمتر از صدا استفاده می کند. بیشتر با حرکت های بدن خود حرف می زند و حالت ها و احساس های خود را بیان می کند که به نظر کسی که زبان آن را نمی داند بی معنی می باشد. خرگوش در طبیعت به شکل گروهی زندگی می کند که درون گروه هرکس می داند "رئیس گروه" چه کسانی هستند و چه کسانی "فرمانبر" می باشند. خرگوش حاکم برتری خود را به این شکل اعلام می کند که می گذارد خرگوش های مطیع او پوستش را برای او تمیز کنند. خرگوش حاکم برای دستور دادن برای تمیز کردن پوست،پاهایش را زیر بدنش جمع می کند، قفسه سینه را به زمین می گذارد و سرش را به جلو خم می کند.

ترس خرگوش

زمانی که خرگوش می ترسد، بدن صاف روی زمین قرار می گیرد، گوش ها جلو می آیند و چشم ها چپ می شوند. با بی حرکت ماندن می خواهد تلاش کند که دیده نشود، این دقیقا کاری است که یک خرگوش وحشی با دیدن یک پرنده ای درنده خوی بالای سرش انجام می دهد.

عشق ورزیدن خرگوش به صاحبش

اگر خرگوش دست شما را لیس می زند در واقع نشان می دهد که احساس بسیار زیادی به شما دارد. برای اثبات این حرف باید دو خرگوشی را که خیلی همدیگر را دوست دارند و با هم تفاهم دارند ببینید: کنار هم قرار می گیرند و هر دو یکدیگر را لیس می زنند.

 

 

اینستاگرام پرتوسازگار

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه