شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
چهار شنبه 02 مرداد 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 114

سوسک طلایی

سوسک سرگین جواهرنشان دارای رنگ طلایی منحصر بفردی در رنگ، بافت و ساختار اسکلت خارجی خود می باشد که آن را از دیگر گونه های سوسک های متمایز کرده است. بافت منحصر به‌فرد اسکلت خارجی این سوسک سرگین قطبش نور را تغییر می‌دهد و باعث می‌شود نور از بدن سیاه این جانور منعکس ‌شود. قطبش جهت‌گیری نوسان یا چرخش یک موج نوری را تعریف می‌کند. این ویژگی سوسک سرگین طلایی نوری-دوجانبه است، بدین معنا که اسکلت خارجی این موجود هر دو نور قطبی شده راست‌گرد و چپ‌گرد را منعکس می‌کند.

سوسک لاک‌پشتی طلایی (نام علمیCharidotella sexpunctata) نام یک گونه از تیره سوسک‌های درختی است. این سوسک بومی قاره آمریکا است و ۵ تا ۷ میلی‌متر طول دارد. آنها اغلب به دلیل رنگ طلایی قابل توجهشان به نام حشرات طلایی نامیده می شوند. توانایی تغییر رنگ سریع، باعث می شود سوسک لاک پشتی طلایی، از نوع سوسک خاص باشد. زمانی که خطری متوجه این جانور شود به سرعت رنگ خود را به رنگ نارنجی درخشان (طلایی مانند) تغییر خواهد داد. این تغییر رنگ در زیر ۲ یا ۳ دقیقه اتفاق می افتد. سوسک لاک‌پشتی طلایی نام یک گونه از تیره‌ی سوسک‌های درختی است که بومی قاره‌ی کشور آمریکا بوده و ۵ تا ۷ میلیمتر طول دارد. رنگ این سوسک‌ها جور وا جور بوده و از قرمز مایل به قهوه‌ای با نقطه‌های سیاه تا طلایی می باشند.

 نکته‌ دلچسب درباره سوسک لاک‌پشتی طلایی این است که در زمان بزرگ شدن، جفت‌گیری و در زمان‌های نابسامانی رنگ خود را تغییر می‌دهند مثلاً وقتی که بدست محققان لمس می‌شوند. محققان هنوز مکانیزم تغییر رنگ در این گونه‌ها را وارسی نکرده‌اند. سوسک‌های لاک‌پشتی بالغ زمانیکه ناراحت می باشند رنگ خود را از طلایی منور به قهوه‌ای مایل به قرمز تغییر می‌دهند.

 

 

اینستاگرام پرتوسازگار

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه