شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
یک شنبه 06 مرداد 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 115

حیات لاکپشت ها

لاک پشت‌ها هنگام بوسه پروانه‌ها برای لحظاتی قادر به دیدن محیط اطراف نیستند و این زمان بهترین فرصت برای حمله شکارچیان و حتی عکاسان محسوب می‌شود. بجز پروانه‌ها، زنبورهای این منطقه نیز برای تأمین نمک مورد نیاز، اقدام به نوشیدن اشک چشم لاک‌پشت می‌کنند، اما صدای بال این حشره برای لاک پشت‌ها بسیار آزار دهنده است.اشک چشم لاک‌پشت یک منبع حیاتی برای تأمین ماده معدنی سدیم محسوب می شود و پروانه‌ها با نوشیدن این اشک، نیاز بدن خود را تأمین می‌کنند.

مختصر راجع لاک پشت ها

لاک‌پشت از حیوانات بسیار جالبی است که سالیان دراز عمر می‌کند و کمتر مریض می‌شود و می‌تواند برای مدت‌های مدید غذا نخورد، یک علت طول عمر و سلامتی او شاید به خاطر همین باشد که می‌تواند برای مدت طولانی غذا نخورد. لاک‌پشت حیوانی است گیاه‌خوار و به ندرت حشره می‌خورد. در بین گیاهان از هیچ چیز بیش از جوانه‌های نورس کاهو لذت نمی‌برد. لاک‌پشت حیوانی است اجتماعی و اغلب لاک‌پشت‌ها به صورت دسته جمعی و یا جفت جفت به سر می‌برند. برای شناخت جنسیت لاک‌پشت کافی است به روپوشی که زیر شکم لاک‌پشت است نگاه کنید. اگر زیر شکم لاک‌پشت بیضی شکل و محدب بود، دلیل بر آن است که وی نر است ولی اگر زیر شکم لاک‌پشت پهن باشد دلیل بر ماده بودن آن است.

  • لاک‌پشت‌ها جزو جانوران خون‌سرد هستند.

آن ها برای تامین ویتامین ها و فیبر مورد نیاز بدنشان باید از انواع میوه و سبزی های سبز یا رنگین نیز استفاده کنند.لاک پشتها می توانند بسیار عمر کنند ، پیرترین لاک پشت یافته شده ، در جزایر سیشل بیش از 150 سال عمر داشته است.حدود 250 گونه مختلف از لاک پشتها و سنگ پشتها در سرتاسر دنیا وجود دارند. آنها در زیستگاههای مختلف ، از اقیانوس گرفته تا صحراها ، زندگی می کنند. اما در مکانهایی با آب و هوای سرد قادر به زندگی نیستند.

لاک  لاکپشت ها در شکل و رنگ های مختلف هستند و این اختلاف به زیست شناسان در تشخیص انواع لاک پشتها کمک می کند. لاک پشتها به دلیل سنگین بودن لاکشان به کندی حرکت می کنند.برخی از لاک پشتها حتی می توانند لاک های خود را کاملا به هم بچسبانند. همه ما شاید از نزدیک یا از طریق فیلمهای علمی دیده باشیم که چگونه وقتی لاک پشت احساس خطر  می کند فورا دست و پا ها و حتی سر و دم خود را به داخل لاکشان فرو می برند.  لاک پشتها در اندازه و وزنهای متفاوت در سراسر زمین یافت می شوند. آنها دندان ندارند. اما آرواره های استخوانی آنها لبه های برنده دارد و دارای منقار هستند. پس فکی سخت دارند و با منقار شان که تیز است برای جویدن طعمه استفاده می کنند. لاک پشتها سری تیز و یا تقریبا سه گوش دارند. بیشتر لاک پشتها در پا های خود 5 انگشت دارند که چنگالهایی بر روی آنها قرار دارد. پوست پا های آنها پولکی زبر دارد و پا ها کوتاه است و این جانور آهسته راه می رود.در  چشمان آنها  دو پلک در بالا و پائین دیده  می شو.پلک سومی به نام غشاء چشمکی نیز دارند که شفاف و از گوشه جلو چشم حرکت می کند و کره چشم را می پوشاند.  

 

 

 

اینستاگرام پرتوسازگار

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه