شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان

یک شنبه 01 دی 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 179

حشرات چگونه مسیرخودراپیدامی کنند؟

حشرات هم برای پیدا کردن مسیر خود از چشم‌هایشان استفاده می‌کنند.

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که حشرات هم درست شبیه به پستانداران برای پیدا کردن مسیرخود بینایی را به حس لامسه ترجیح می‌دهند.
نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که حشرات هم درست شبیه به پستانداران برای پیدا کردن مسیرخود بینایی را به حس لامسه ترجیح می‌دهند.
این کشف که برای اولین بار در نوع خود صورت گرفته با کمک دوربین‌های ویدیویی پرسرعت حاصل شده که طی آن محققان از ملخ‌های بیابانی در حال بالا رفتن از پله‌های یک نردبان مینیاتوری فیلم تهیه کردند.
این پژوهش اطلاعات جدیدی درباره توانایی حشرات در انجام کار‌ها و اعمال پیچیده از جمله کنترل هدایت شده دست‌ها و پا‌ها با حس بینایی که معمولا در پستانداران دیده می‌شود، ارائه کرد.
جرمی نیون ــ پژوهشگر دانشگاه کمبریج ــ در این باره اظهار داشت: این نمونه دیگری از توان حشرات در انجام رفتاری است که پیش از این تصور می‌کردیم تنها مختص جانورانی با مغز‌های بزرگ مثل انسان، میمون‌ها و اختاپوس‌ها هستند.
محققان درصدد بودند، دریابند ملخ‌ها -با شاخک‌های کوچک و چشمان بزرگ- که هم راه می‌روند و هم پرواز می‌کنند، آیا برای پیدا کردن مسیر از چشم‌های خود نیز استفاده می‌کنند، یا نه.
محققان با ترکیب آزمایشات مختلف دریافند که ملخ‌ها برای قرار دادن پا‌های خود روی پله‌های نردبان از چشم‌های خود استفاده می‌کنند.

طراحی و پیاده سازی: راد وب