شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان

چهار شنبه 27 فروردین 1399
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 210

همه چیز در مورد دراکولای خونخوار شمال

دراکولای معروف شمال حشره ای مرموز است که فقط اندکی بزرگ‏تر از مورچه قرمز و به رنگ قرمز و قهوه‌ای است و بیشتر در شالیزارها، علفزارها و ساختمان‏های مرطوب دیده می‌شود. هر گاه با این حشره روبرو شدید بهتر است که بیشتر مراقب خودتان باشید.

شمال کشور یعنی استان‏های مازندران و گیلان، خاستگاه و محل زندگی حشره‏ای کوچک اما ترسناک با نام‌های مختلف محلی همچون شب‏سوز، تله‏گز، چی‏سوزان و بالاخره دراکولاست که در فصل تابستان و زمان برداشت محصول برنج گاهی آنچنان رعب و وحشتی ایجاد می‏کنند که در بسیاری از موارد خواب آسوده و شیرین را بر بدن‏های خسته بسیاری از کشاورزان، ساکنان و مسافران شمال کشور تلخ و ناگوار و پس از آسیب پوستی، بسیاری از فعالیت‏های روزانه آنان را با مشکل جدی مواجه می‏کند. دراکولا، حشره مشهوری که در سال‏های اخیر نام آن را بیشتر می‌ شنویم.
دراکولا در شب به سوی نور و روشنایی جلب می‌شود و به‏ راحتی در سقف و دیوار اتاق قابل‌مشاهده است. در چنین شرایطی پیشنهاد می‏شود با جاروبرقی، دستکش مخصوص یا حشره‏کش آن را شکار و از تماس مسقیم دست‏هایتان با آن خودداری کنید زیرا ممکن است دست‌هایتان آلوده شده و باعث انتقال ترشحات پشه به نقاط بسیار حساس بدن مانند اطراف چشم‏ها و صورت خود فرد و دیگران شود.
متخصصان مركز تحقیقات پوست گیلان معتقدند این حشره كوچك و خطرناك كه بیشتر در گیلان زندگی می‏کند، با گرمای هوا و بالا رفتن میزان رطوبت تكثیر می‌شود. قدرت پرواز این حشره به قدری بالاست كه از فاصله 79 كیلومتری ساحل دریا به سوی نور كشتی جذب می‏شود.
درمان چیست؟
تاول‌ و التهاب ناشی از سم این حشره درمان خاصی ندارد و دوره حداکثر 10 روزه آن نیازمند درمان حمایتی در تخفیف خارش، سوزش و جلوگیری از عفونت احتمالی است. متخصصان پوست معتقدند چنانچه ترشح سم دراکولا در نواحی حساس بدن مانند دور چشم كه دارای چین و چروك و پوست نازك است اتفاق بیفتد، شدت و درد تاول‏ها بیشتر می‌شود بنابراین چین‏های پوستی باید به دقت شسته شود.

طراحی و پیاده سازی: راد وب