شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
دوشنبه 03 تیر 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 35

خطر انقراض حیوانات عظیم‌الجثه در ۱۰۰ سال آینده

همشهری آنلاین: محققان در مطالعه‌ای پیش‌بینی کردند: تخریب مداوم حیات وحش توسط بشر به کوچک شدن طبیعت منجر می‌شود و میانگین جثه حیوانات حدود یک چهارم کاهش...

همشهری آنلاین: محققان در مطالعه‌ای پیش‌بینی کردند: تخریب مداوم حیات وحش توسط بشر به کوچک شدن طبیعت منجر می‌شود و میانگین جثه حیوانات حدود یک چهارم کاهش می‌یابد. به گزارش ایسنا، محققان برآورد کرده‌اند که بیش از ۱۰۰۰ گونه از پستانداران و پرندگان با جثه بزرگ‌تر طی قرن آینده منقرض می‌شوند. این وضعیت می‌تواند به فروپاشی اکوسیستم‌هایی منجر شود که بشر برای تامین مواد غذایی و آب سالم به آن‌ها وابسته است. به گفته محققان، بشر طی ۱۲۵ هزار سال گذشته بیشتر گونه‌های عظیم‌الجثه را از قاره‌های محل سکونت‌شان محو کرده و این روند نابودی در سال‌های پیش‌رو با سرعت بیشتری اتفاق می‌افتد. محققان بر این باورند: انقراض آینده این گونه‌های جانوری تنها در صورتی متوقف می‌شود که اقدامات جدی برای حفظ حیات‌ وحش انجام شده و زیستگاه‌های آن‌ها حفظ شود.
جمعیت حیوانی از سال ۱۹۷۰ حدود ۶۰ درصد کاهش داشته که نشان می‌دهد ششمین انقراض بزرگ زمین ناشی از تخریب مناطق حیات وحش، شکار بی‌رویه و گسترش کشاورزی در حال رخ دادن است.


 اینستاگرام پرتوسازگار

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه