شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان

سه شنبه 04 تیر 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 44

وجود صدها هزار نوع ویروس در اقیانوس‌ها

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که ویروس‌های دریایی در سطح آب اقیانوس‌ها تا عمق ۴۰۰۰ متری و از قطب جنوب تا شمال وجود دارند. بسیاری از این ویروس‌ها برای بشر بی‌خطر هستند.

به گزارش ایسنا، بررسی‌ها حاکی از آن است که ویروس‌های دریایی در سطح آب اقیانوس‌ها تا عمق ۴۰۰۰ متری و از قطب جنوب تا شمال وجود دارند. بسیاری از این ویروس‌ها برای بشر بی‌خطر هستند، هرچند می‌توانند گونه‌های جانوری دریایی از جمله نهنگ‌ها و سخت‌پوستان را آلوده کندگروهی از کارشناسان آمریکایی به طراحی نقشه‌ای جهانی از ویروس‌های دریایی بر اساس نمونه‌های گرفته شده از آب دریاها از نزدیک به ۸۰ منطقه از سراسر جهان اقدام کردند. تعداد ویروس‌ها تقریبا ۱۲ برابر بیش از رقمی است که پیش از این تخمین زده شده بود.
کارشناسان در بررسی‌های خود مشاهده کردند این ویروس‌ها بر اساس موقعیت مکانی و عمقی که قرار دارند در پنج گروه تقسیم بندی می‌شوند. همچنین اقیانوس منجمد شمالی از متنوع‌ترین نوع ویروس‌ها برخوردار است و این تصور وجود دارد که کانون اصلی تنوع میکروبی در خط استواست.یک لیتر از آب دریا حاوی میلیاردها ویروس است که اکثریت آن‌ها ناشناخته باقی مانده‌اند.


 


اینستاگرام پرتوسازگار

 

طراحی و پیاده سازی: راد وب