شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
چهار شنبه 05 تیر 1398
دسته: سمپاشی حشرات
کد خبر: 51

ساس از کجا می آید؟ و باور های غلط

تاثیر کسب اطلاعات نادرست درباره ساس ها بر زندگی ما زیاد است. با دریافت اطلاعات صحیح درباره ساس ها می توانید اقدامات لازم برای کنترل آنها را بهتر درک کنید. در اینجا به ذکر چند مورد از باورهای غلط رایج درباره ساس ها و اطلاعات واقعی و درست می پردازیم.

ساس از کجا می آید؟
احتمال آلودگی ساس در همجا وجود دارد ، با این حال نباید با توجه بیش از حد و وسواس گونه به این موضوع زندگی عادی خود را مختل کنیم، با بررسی باورهای رایجی که شاید شما نیز به آنها فکر کرده اید بهتر می توانید در خصوص حل مشکل ساس تخت خواب اقدام کنید.

1. شما نمی توانید ساس ها را ببینید.
ساس های بالغ براحتی قابل مشاهده هستند. اندازه ساس های بالغ بین 3 میلیمتر تا 5 میلیمتر است – تقریباً به شکل و اندازه یک دانه هسته سیب – و رنگ قهوه ای متمایل به قرمز دارند.
2. برای خلاص شدن از شر ساس ها تخت خود را دور بیندازید!
شاید اسم این حشره موذی ساس تخت خواب باشد اما فقط در تخت خواب شما زندگی نمی کند. ساس ها می توانند در هر ترک یا شکاف تاریک اتاق زندگی کنند. انجام عملیات زدودن ساس روی تقریبا هر چیز اعم از البسه، ملحفه و روتختی و پتو، مبلمان و لوازم الکترونیکی امکان پذیر است. اگر اثاثیه و مبلمان آلوده را پیش از بازرسی و عملیات دور بیندازید، فقط به گسترش و انتشار ساس ها کمک خواهید کرد. اگر می خواهید اثاثیه یا تشک خود را دور بیندازید، حتما آنها را با پلاستیک بسته بندی کرده و علائم و توضیحاتی روی آنها بگذارید که نشان دهد آلوده به ساس هستند. در صورت امکان این اشیا را پیش از دور انداختن تخریب کنید تا غیرقابل استفاده باشند.
3. فقط زمانی ساس به سراغ شما می آید که در محلات سطح پایین زندگی کنید.
ساس حشره ایست که با در معرض قرارگیری منتشر می شود و لزوما ارتباطی به شرایط زندگی ندارد. هر کس در هر کجا ممکن است با مشکل ساس روبرو شود. شما با قرار گرفتن در معرض ساس دچار مشکل می شوید. افرادی که خیلی سفر می کنند اغلب در معرض ساس قرار گرفته و آنها را با خود به خانه می آورند.
4. برای اینکه عملیات زدودن ساس ها موثر باشد همه لباس های خود را بشویید.
بله، بعنوان یک اصل کلی شستن با آب داغ و خشک کردن با درجه حرارت بالا می تواند به از بین بردن ساس های موجود در البسه کمک کند. اما به این نکته نیز توجه داشته باشید که با ورود آن لباس ها به کمدها یا حتی فضای منزلتان دوباره دردسر ها شروع شده و امکان آلوده شدن دوباره آنها به ساس وجود دارد. اولین کاری که باید بکنید این است که از یک متخصص کنترل حشرات موذی بخواهید از خانه یا آپارتمان شما بازدید کند.
5. در زمستان هوای تهران آنقدر سرد است که ساس ها نمی توانند اینجا دوام بیاورند.
علی رغم سرد بودن زمستان های تهران و حتی ایران، ساس در اکثر نقاط کشور دیده می شود. ساس ها عملا در تمام کشورها و مناطق وجود دارند.
ساس یک حشره موذی جهانی است.
6. اگر همسایه به خانه شما نیاید یا در خانه خود را بسته نگاه دارد نمی توانید از او ساس بگیرید.

مسئله انتقال ساس از خانه همسایه ها خیلی بیشتر از آنچه مردم فکر می کنند شایع است. خطر انتقال در آپارتمان ها یا مجتمع های مسکونی آپارتمانی خیلی بیشتر است چون ساس ها می توانند از درون ترک ها، مجراهای تهویه و یا فضاهای داخل دیوارهای مشترک عبور کنند. اگر فکر می کنید خانه همسایه شما ساس دارد، تخت و محل زندگی و نشیمن خود را هر هفته کنترل کنید و بررسی کنید ساس از کجا می تواند وارد منزل شما بشود، تا بتوانید ساس ها را در مراحل ابتدایی کشف کنید. با صاحب خانه یا مدیریت مجتمع مسکونی آپارتمانی صحبت کنید. برای کنترل ساس ها باید اقداماتی در سطح کل ساختمان بعمل آید.
7. اگر اخیرا به جایی سفر نکرده اید امکان ندارد ساس داشته باشید.
سفرهای داخلی یا خارج از ایران تنها راه ممکن گرفتار شدن به ساس نیست. تصور اینکه ساس ازکجا می آید و از کجا به مشکل ساس دچار شده ایم دشوار است. اما سفرهای خارجی، سوار شدن به وسایل حمل و نقل عمومی، آمدن مهمان به خانه یا خرید اثاثیه یا مبلمان دست دوم همه می توانند ساس ها را به خانه یا آپارتمان شما بیاورند.
8. اگر شما گزیده شده اید اما همسر شما گزیده نشده است بعید است ساس باشد.
این یک واقعیت ساده است که دو نفر که در یک خانه هستند ممکن است هر دو توسط ساس گزیده شوند اما بدن آنها بطور متفاوتی واکنش نشان دهد. بدن بعضی افراد خیلی سریع به گزش واکنش نشان می دهد اما بعضی هم اصلاً هیچ واکنشی نخواهند داشت و یا واکنش خیلی جزیی خواهد بود.
9. ساس ها در برابر کلیه مواد حشره کش مقاوم هستند.
ساس ها در برابر کلیه مواد حشره کش مقاوم نیستند، اما بطور فزاینده ای به حشره کش های بیشتر استفاده شده مقاومت نشان می دهند. اسپری های حشره کش خانگی یا مه پاش ها تاثیری بر آنها ندارند. شرکت های کنترل حشرات موذی همواره راه های جدیدی برای مقابله با ساس پیدا می کنند. بهترین کار این است که اجازه دهید یک متخصص آموزش دیده و دارای مجوز کنترل حشرات موذی، ماده حشره کش مناسب را انتخاب و اعمال کند.
10 . اسپری های حشره کش موجود در بازار یا راه حل های دیگر می توانند ساس ها را از بین ببرند.
اسپری های حشره کش موجود در بازار، مالیدن الکل، و یا نفت برخی از راه حل های خانگی مورد استفاده برای از بین بردن ساس ها هستند. اما این راه حل ها نه تنها تاثیری ندارند بلکه بعضی از آنها خطر آتش سوزی هم ایجاد می کنند. بهترین راه برای خلاص شدن از شر ساس،کمک گرفتن از یک متخصص کنترل حشرات موذی دارای مجوز و رعایت توصیه های ایشان است.
11 . اگر تخت خواب شما فلزی است نباید نگران ساس باشید.
این نکته حقیقت دارد که تخت خواب های فلزی مکان خیلی مناسبی برای ساس ها نیستند، اما صرف عوض کردن همه تخت ها با مدل های فلزی نمی تواند مشکل ساس را حل کند. در بعضی موارد امکان دارد تخت های فلزی باعث شوند ساس ها در زوایا و مکان های کمتر آشکار تخت پنهان شده و وضعیت را بدتر کنند. این نکته را هم بدانید که دور انداختن تخت خواب فلزی برای حل مشکل کافی نیست، چون می تواند دیگران را در معرض ساس قرار دهد.
12 . گزش ساس شما را بیمار خواهد کرد.
ساس ها نمی توانند بیماری به انسان منتقل کنند. اما اگر جای گزش ساس را خیلی به خارانید امکان دارد عفونت کند. بعضی افراد به
تجمعات ساس ها واکنش های حساسیتی نشان می دهند. مهم ترین تاثیر آن بر سلامتی انسان، جنبه روانی مسئله است که شامل
استرس، اضطراب، افسردگی و خستگی ناشی از وجود ساس در خانه است.


 


با ما در اینستاگرام همراه باشید

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه