شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
چهار شنبه 05 تیر 1398
دسته: سمپاشی حشرات
کد خبر: 58

انواع عمومی سوسک ها

یک راهنما برای شناسایی انواع عمومی گونه های سوسک صاحبخانه ها آن را بسیار متنفر کننده می خوانند.سوسک تنها به عنوان آفتی خزنده که در درجه حرارت صفر زنده می ماند و یک هفته بدون سر به سر می برد شناخته نمی شود.سوسک ها در محیط خانه به عنوان موجودی خوش خوراک که خطرات جدی تندرستی دارد شناخته می شوند.در حقیقت سوسک ها با خزیدن روی مواد آلی درحال فساد، میکروب ها را به برجستگی های روی پاهای خود منتقل کرده و آن ها را از طریق آلوده کردن مواد غذایی به انسان انتقال می دهند.بیماری هایی مثل اشرشیا کلی و سالمونلا اینگونه منتقل می شوند.

یک راهنما برای شناسایی انواع عمومی گونه های سوسک
صاحبخانه ها آن را بسیار متنفر کننده می خوانند.سوسک تنها به عنوان آفتی خزنده که در درجه حرارت صفر زنده می ماند و یک هفته بدون سر به سر می برد شناخته نمی شود.سوسک ها در محیط خانه به عنوان موجودی خوش خوراک که خطرات جدی تندرستی دارد شناخته می شوند.در حقیقت سوسک ها با خزیدن روی مواد آلی درحال فساد، میکروب ها را به برجستگی های روی پاهای خود منتقل کرده و آن ها را از طریق آلوده کردن مواد غذایی به انسان انتقال می دهند.بیماری هایی مثل اشرشیا کلی و سالمونلا اینگونه منتقل می شوند.
به علاوه، سوسک ها با آسم و حملات آلرژی مرتبط هستند،زیرا فضولات،بزاق و پوسته بیرونی آن ها شامل مواد حساسیت زای قوی هستند که واکنش های آلرژی را تشدید نموده و به ویژه در کودکان،نشانه های آسم را زیادتر می کند.
برای ایمن و تندرست ماندن از انواع سوسک ها،کلید اساسی مدیریت و کنترل آفات است.از آنجا که در جهان 4000 گونه سوسک یافت شده و در امریکا 70 گونه سوسک وجود دارد، حضور سوسک ها در خانه امری تقریبا اجتناب ناپذیر تلقی می شود.در نتیجه،توجه به نشانه های هجوم و آلودگی و اینکه عملکرد آفت یافت شده چگونه است مهم قلمداد می شود.برای شناسایی گونه آفت و چگونگی مبارزه با آن می توان از یک حرفه ای مجوز دار متخصص در مبارزه با آفات کمک گرفت،اما این راهنما هم می تواند به شما کمک کند که میهمانان ناخوانده خود را بهتر بشناسید:

انواع سوسک ها:
سوسک امریکایی
ظاهر:سوسک های امریکایی قهوه ای مایل به قرمز هستند و در پشت سر 8 نقش و نگار زرد رنگ دارند.
ناحیه:این گونه در تمام ایالات متحده امریکا یافت می شود.
سکونت گاه:سوسک های امریکایی اغلب در فاضلابروها و زیر زمین ها،به ویژه اطراف لوله ها و زهکش ها یافت می شوند.
حقایق ویژه:سوسک امریکایی بزرگترین سوسک مهاجم است.آن ها در درجه حرارت های 70 و بالاتر فعال هستند،اما وقتی شرایط خوب باشد در درجه حرارت های پایینتر هم زنده می مانند.
سوسک قهوه ای دارای نوار
ظاهر:این سوسک ها قهوه ای هستند،اما در میان بالهایشان نوارهای مشخص دارند.
ناحیه:این گونه در سراسر امریکا یافت می شود.
سکونت گاه:این سوسک ها نسبت به دیگر سوسک های شهری جاهای گرم تر،خشک تر و بالاتر را می پسندند.آن ها اغلب روی کابینت ها و در اطاق هایی غیر از حمام و آشپزخانه یافت می شوند.این گونه سوسک پوشش تخم خود را در یا زیر اسباب و اثاثیه می گذارد.
حقایق ویژه:این سوسک ها نام خود را از دو باند روشنتر که روی بدن قهوه ای تیره شان دیده می شود می گیرند.بال های نرها بزرگتر از بالهای ماده ها می باشند.
سوسک آلمانی
ظاهر:سوسک آلمانی قهوه ای روشن تا قهوه ای تیره است و دو نوار تیره در پشتش دارد.آن ها بیضی شکل بوده و شش پا و آنتن دارند.
ناحیه:این گونه ها در سراسر ایالات متحده یافت می شوند.
سکونت گاه:سوسک های آلمانی می توانند در هر جای ساختمان یافت شوند،اما جاهای گرم و مرطوب را ترجیح می دهند.آن ها در درجه اول آشپزخانه و در درجه دوم حمام را می پسندند،ولی در آلودگی های شدید در جاهایی که مردم می خورند و می نوشند پیدا می گردند.
حقایق ویژه:سوسک آلمانی از مهمترین و معمولترین سوسک هاست.علاوه بر ایجاد مزاحمت،این نوع سوسک بیماری های زیادی را منتقل کرده و واکنش های زیاد نشات گرفته از ایجاد حساسیت را در مردم بوجود می آورد.
سوسک شرقی
ظاهر:سوسک های شرقی بزرگ، خیلی تیره و درخشان هستند.
ناحیه:این گونه در نواحی شمالی ایالات متحده یافت می شود.
سکونت گاه:سوسک های شرقی اغلب در فاضلابروها هستند و از طریق زهکش ها داخل می شوند.زیر زمین ها و فضاهای گربه رو از مناطق خوب پناهگاهی آن ها هستند.در بیرون از خانه،آن ها را می توان در میان توده برگ ها و پشته الوار و هیزم یافت.
حقایق ویژه:سوسک های شرقی گاهی به خاطر اینکه از زهکش ها می آیند "حشره آب" نام می گیرند و گاه به خاطر بدن تیره و نرمشان "سوسک سیاه" معرفی می شوند.این ها بوی قوی دارند و از کثیف ترین سوسک ها شناخته می شوند.
چطور می توان از شر سوسک ها خلاص شد؟بهترین توصیه برای رهایی از شر سوسک بهداشتی نگهداشتن محیط زندگی است.صاحبخانه ها باید تمام درزها و ترک ها را از بیرون منزل پوشانده و همه رطوبت زیر زمین،اتاقک های زیر شیروانی و گربه روها(فضاهای تنگ کم ارتفاع) را بگیرند.با شناسایی نوع سوسک ، توجه فوق العاده باید معطوف آشپزخانه و حمام شده و زیر سینک ها و تاسیسات کاملا مورد رسیدگی قرار گیرد،زیرا این ها جاهای ویژه ای است که خود را داوطلب پذیرش سوسک های فراوان می نماید.

 
 
 

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه