پنج شنبه 11 فروردین 1401
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 595

دلقک پروانه ها را بشناسید

پروانه دلقک یک پروانه‌ی کوچک است که در جنوب شرقی آسیا و جنوب آسیا زندگی می‌کند. این پروانه‌ی بسیار زیبا به مانند بسیاری از پروانه‌های استوایی در ماه‌های مرطوب و خشک، شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد.

روانه دلقک یک پروانه‌ی کوچک است که در جنوب شرقی آسیا و جنوب آسیا زندگی می‌کند. این پروانه‌ی بسیار زیبا به مانند بسیاری از پروانه‌های استوایی در ماه‌های مرطوب و خشک، شکل‌های مختلفی به خود می‌گیرد.
قسمت بالایی نر این حشره‌ی زیبا قرمز رنگ است و بال‌های جلویی و عقبی‌اش نقاط سفید رنگ کوچکی دارند. رنگ نرها در ماه‌های مرطوب تیره‌تر بوده و نقاط آن کوچک‌تر بوده و رنگ مات‌تری دارند. طول لارو آن‌ها در حالت بالغ حدود ۲ سانتیمتر است و در حالت شفیره‌ای ۱۴ سانتیمتر طول دارند. زمانیکه لارو در حال تبدیل شدن به شفیره است خود را به یک تکه از تار ابریشمی به قسمت پایین برگ گیاه تغذیه‌اش وصل می‌کند و سرش به طرف بالاست.

گونه‌ی پروانه دلقک از تیره فلزنقشیان است.

خانه امپراتوری پروانه Vienna Imperial Butterfly House ) درست در قلب شهر #وین و در حاشیه بوستان بورگارتن وین قرار گرفته است. این خانه پروانه یکی از چندین ساختمان قصر هافبرگ است. بوستان بورگارتن در واقع باغ امپراتوری قصر هافبرگ است. در سال 1901 گلخانه‌ای درون بورگارتن طراحی و ساخته شد.

گلخانه پالم هوس توسط فردریش اهمان و به سبک هنر نو ساخته شده است. خود خانه پروانه ابتدا در سال 1990 در وستونهوس شونبرن که باغ گیاهشناسی وین بود، تأسیس شد و در سال 1998 به گلخانه منحصر بفرد پالم هوس منتقل شد. گنبدهای بزرگ و شیشه‌ای پالم هوس کاملا برای فضای گرمسیری گلخانه و ایجاد فضایی کافی برای گیاهان، آبشارهای بی نظیر و اتاق‌های بی شمار از پروانه‌ها مناسب است. 

آدرس: اتریش، وین، بوستان بورگارتن، خانه امپراتوری پروانه

نام
نظر شما
captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب