شنبه 19 فروردین 1402
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 683

غذای مارمولک خانگی چیست؟

مارمولک خانگی از جمله حیوانات خانگی به حساب می آید و از زیر مجموعه مارمولک ها می باشد. این حیوان خانگی حدود 174 گونه دارد که هر کدام از این گونه ها زیبایی خاصی دارند و افراد مختلف نیز هر کدام علاقه خاصی نسبت به هر نوع این حیوان دارند.


معرفی مارمولک خانگی

معمولاً موجودات خانگی بسیار دوست داشتنی هستند و یکی از این موجودات domestic-lizards ها می باشند که انواع مختلفی دارند و گونه های گوناگون مارمولک های خانگی را می توان به ۱۷۴ نمونه تقسیم بندی کرد. در میان این گونه های مختلف مارمولک هر کدام از آنها زیبایی های مخصوص به خود را دارند که با توجه به سلیقه هر فرد آن ها را از فروشگاههای حیوانات خانگی خریداری می‌کنند و هر کدام که به نظر فرد زیباتر باشد برای خرید انتخاب می شود. مارمولک های خانگی خاستگاه شان نواحی استوایی می‌باشد که به دلیل این که نخستین بار در آنجا دیده شدند به محل پیدایش آنها نامیده شد. این مارمولک های خانگی هرکدام به یک شکل خواص خلق شده اند که تصاویر آنها را می‌توانید با جستجو های مختلف ببینید.

مارمولک خانگی سمی است؟

اکثر انها سمی می باشند و سم آنها در دم آن ها ذخیره شده است. با دانستن این مطلب، به طور یقین برای شما هم سوال پیش می‌آید که آیا مارمولک های خانگی نیز دارای سم می باشند یا اینکه هیچگونه سمی در بدن آنها ذخیره نمی شود. به هرحال شما نیز به عنوان یک فرد علاقه مند به حیوانات خانگی اگر یک روز تصمیم داشته باشید که از انواع مارمولک ها برای نگهداری و مراقبت انتخاب کنید این سوال برایتان پیش آمده باشد که آیا این موجود دارای سم می باشد یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برخی از انها سم دارند و سم کشنده است ولی به دلیل اینکه پرورش یافته هستند کاری به انسان‌ها ندارند و آنها را نیش نمی زنند و سم خود را به آنها منتقل نمی‌کنند.

دسته دیگری از انها نیز هستند که فاقد سم می باشند و یا اگر هم سن داشته باشند سم آنها برای انسان کشنده و خطرناک نیست. به هر حال باید دقت و توجه لازم را داشته باشید که در انتخاب نوع مارمولک تصمیم درست بگیرید تا یه وقت خطری برای شما نداشته باشد. از معروف ترین این موجودات مارمولک خانگی بزرگ می‌باشد که بسیار زیبا هستند.

مارمولک خانگی چند سال عمر می کند؟

مسلما اگر شما یکی از خریداران انواع مارمولک خانگی باشید از سوالاتی که ذهن شما را مشغول می‌کند این است که این مارمولک های زیبا و دوست داشتنی چند سال عمر می کنند. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که همه مخلوقات دارای عمرهای مختلفی می باشند و یک موجود نیز می تواند دو سال عمر کند و همان موجود در شرایط و منطقه دیگر ممکن است ۷ سال هم عمر کند. اما معمولاً موجودات زنده دارای یک میانگین سنی می باشند و مارمولک های خانگی نیز اگر در شرایط مناسبی پرورش داده شوند و از آنها به خوبی نگهداری شود به احتمال زیاد حدوداً پنج یا شش سال عمر می کنند و البته این عددی تقریبی است که کارشناسان با تحقیقات فراوان به آن رسیده اند ولی بعضاً پیش می آید که این ها تا ۱۰ سال نیز عمر داشته باشند.

غذای مارمولک خانگی

غذای مارمولک خانگی

ان ها معمولاً از حشرات دیگر و گیاهان تغذیه می کنند و برخی از آنها نیز از گوشت خوار هستند که با توجه به ماهیتی که آن ها دارند این نتیجه استنباط می شود که مالک های خانگی نیز غذایشان مانند مارمولَک های ولگرد است و آن ها نیز از حشرات و موجودات ریز کوچک و گوشتی تغذیه می کنند. البته وقتی که شما از فروشگاه حیوانات خانگی انواع ان را خریداری می کنید باید حتماً از از فروشنده بپرسید که چه چیز به این ها برای بزرگ کردن شان داده است و شما نیز از همان غذاهایی که از بدو تولد استفاده می کرده استفاده کنید و یا به توصیه های او در برنامه غذایی مارمولک تان گوش بدهید.

نام
نظر شما
captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب