پنج شنبه 24 فروردین 1402
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 684

ساس از کجا میاد؟

آیا شما نیز به دنبال آن هستید که بدانید ساس از کجا میاد؟
 

به گزارش پرتو سازگار برای آنکه بدانیم ساس از کجا می یاد باید منبع و محل زندگی ساس را کشف کنیم. علت پیدایش، نحوه فعالیت و‌ تکثیر همگی در رشد این حشره موثر هستند. مکان هایی مانند صندلی های چوبی، مبلمان ، کمد، تخت، تشک و فرش ها، بیشترین فعالیت ساس را در‌ بردارند. به عبارتی دیگر ساس نیاز به فعالیت در مکانی تاریک داشته تا بتواند بهترین رشد و تکثیر خود را داشته باشد.
البته باید این نکته را نیز در نظر بدارید که ساس ها ممکن است در هر محیطی فعالیت داشته باشند. آنها می توانند در مکان هایی که انسان در آن حضور مکرر دارند به خوبی رشد و تکثیر داشته زیرا منبع تغذیه اصلی آن خون انسان است و مانند حشرات موذی دیگر نیش های گزنده داشته و از خون انسان یا هر حیوان دیگری تغذیه می‌کنند.
ساس از کجا میاد ؟
برای پاسخ به این سوال باید گفت که این حشره موذی از طریق مبلمان، رختخواب، وسایل دست دوم می‌تواند در خانه و مکانهای مختلف انتقال پیدا کند. سعی کنید هیچگاه رختخواب یا وسایلی که انسان به شکل مکرر با آن سر و کار دارد در محیط های آلوده قرار‌ ندهید. از دیگر راه های انتقال این حشره موذی دام ها و حیوانات هستند.

نشانه های هجوم ساس چیست؟

لکه های تیره یا خون بر روی وسایل هایی مانند تشک خواب، ملافه ها، چوب ها، گزیدگی های مکرر و سوزش دار که اثری از نیش را بر روی پوست ایجاد نمی‌کند یا خارش شدید پوست بدن هنگام مواجهه با وسایلی که قبلا هیچگاه حساسیت برای شما نداشت می‌تواند نشانه های هجوم این حشره باشد.
ساس ها جثه بسیار ریزی دارند و به سرعت تخمک گذاری کرده و تخم های خود را در محل های تاریک مانند درزها و شکاف های در و دیوار، عمیق فرش ها، زیر تختخواب و لای ملافه ها قرار داده تا بتوانند به خوبی رشد کنند.

مشکلاتی که ساس ایجاد می‌کند؟

مشکلاتی که این حشره موذی برای افراد به وجود می‌آورد به دلیل جسته بسیار ریزی که دارد است. زیرا چشم غیر مصلح قادر به دیدن این موجود نبوده و در صورتیکه به موقع ریشه کنی نشود و سمپاشی صورت نگیرد مشکلات زیادی را ایجاد می‌کند. ایجاد آلرژی‌های خطرناک، مشکلات تنفسی، بیماری های پوستی شدید به خصوص برای کودکان، گذاشتن آثار زخم های عمیق به علت گزیدن و خارش شدید، ایجاد نقطه‌های قرمز بر روی پوست که خارش بالایی دارد، جوش های ریز حساسیتی همگی از مشکلاتی است که در اثر حضور ساس و عدم راه های مقابله با آن به وجود می‌آید.

جهت ریشه کنی و از بین بردن این حشره خونخوار می توانید با ما در ارتباط باشد.
شماره های تماس :
09303888425
09165152502

نام
نظر شما
captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب