شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان

شنبه 15 تیر 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 94

تخمگذاری مار خانگی

مارهایی که در مناطق سردسیر زندگی میکنند، تنها در اواخر بهار و اوایل تابستان جفت گیری میکنند. و مارهایی که در مناطق گرم سیر زندگی میکنند، در تمام طول سال می توانند تولید مثل کنند.

مار، حیوان خونسرد :

به حیوانی گفته می‌شود که دمای بدنش با دمای محیط اطراف تغییر می‌کند. در تابستان و در طول روز که هوا گرم است، دمای بدن آن‎‌ها نیز بالا می‌رود و بدین ترتیب انرژی لازم برای فعالیت را بدست می‌آورند. در طول شب و فصل زمستان نیزدمای بدن حیوانات خونسرد کاهش می‌یابد. میزان فعالیت جانوران خونسرد به دمای محیط اطرافشان بستگی دارد. به طور مثال خزندگان قبل از شکار، فرار از موقعیت تهدیدآمیز زندگیشان و جفت‌یابی برای چابکی بیشتر خود باید درجه حرارت بدن خود را بالا ببرند.

مارها تخم گذارند ولي تعدادي نيز تخم ها را در داخل بدن خود نگهداشته و بچه بدنيا مي آورند . مارها نمي توانند غذاي خود را بجوند و به اين علت همه ي طعمه ي خود را يكجا مي بلعند آنها به اين جهت قادر به انجام چنين كاري هستند كه مي توانند دهان خود را خيلي زياد باز كنند . 

بهار معمولا فصل جفت گيري است و گاهي دو مار نر با حمله و فشار يكديگر يك رقص مبارزه اي انجام مي دهند و با اين رقص معلوم مي نمايند كه كداميك از آنها با جفت مادر جفت گيري خواهد كرد. افعي ها همانطوري كه گاهي مارهاي زهردار نيز گفته مي شود مارهاي سمي مي باشند . افعي ها از مارهاي آبي كوتاهترند و به رنگ خاكستري يا قهوهاي هستند . آنها از پشت تا زير بدن شكل مارپيچي دارند بنابراين تمايز مارهاي افعي از آبي نستبا آسان است . افعي ها از پستانداران كوچك و مارمولك هايي كه بوسيله ي نيش گرفتن با اسم خود شان كشته اند تغذيه مي كنند. افعي ها تخم نمي گذارند بلكه در اواخر تابستان بچه بدنيا مي آورند كه خيلي هم فعال مي باشند .

 

 

اینستاگرام پرتوسازگار

طراحی و پیاده سازی: راد وب