شرکت سمپاشی پرتو سازگار محیط ایرانیان
در حال بارگذاری...
چهار شنبه 19 تیر 1398
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 99

شگفتی زندگی ملخ

دانشمندان، حشره ها ( این موجودات شگفت ) را بر سه گونه تقسیم کرده اند: ۱ – گروهی که خدمت گزار انسان ها هستند، مانند زنبوران عسل. ۲- حشراتی که بی آزارند و در ظاهر نه خدمتی دارند و نه زحمت و دردسری. ۳- حشره هایی که می توانند جزو آفت ها و بلاها به شمار بیایند، مانند ملخ

ملخ، یکی از حشره های شگفت انگیز آفرینش است. موجودی است که به طور عادی، بدون هیچ مزاحمتی در گوشه و کنار مزرعه ها، باغ ها، دره ها و کوه ها زندگی می کند، ولی هنگامی که فرمان مرموزی به آنها داده می شود، به سرعت به صورت دسته های بزرگ در آسمان به پرواز درمی آیند و بر هر زراعت و باغی که فرود آیند، آن را نابود می کنند.

دستگاه تولید مثل ملخ
قبل از تولیدمثل ، ملخ ها با استفاده از آواز خواندن و فِرومون(ماده ای که برای جذب جنس مخالف ترشح می شود) جفت خود را جذب می کنند . هر ملخ صدای منحصر به فرد خود را دارد . ملخ ماده معمولا نرم تر از ملخ نر آواز می خواند. برخی از گونه های ملخ با بال های رنگارنگ که باعث جذب جنس مخالف می شود ، جفت گیری را انجام می دهند .

دستگاه تولیدمثل جنس نر و ماده از هم جداست دستگاه تناسلی نر شامل بیضه (دو عدد) و لوله‌های بسیار باریک که به مجرای دابران ملحق می‌شود. مجرای دابران به یک مجرای انزالی می‌پیوندد و به این مجرا غده‌هایی وصل می‌شود و این مجرا به هنگام جفت‌گیری به خارج باز می‌شود.

در حیوان ماده هر تخمدان از چندین لوله مواد تخم باریک شونده درست می‌شود. که در آن تخمکها تشکیل و خود به یک تخم راهه اتصال می‌یابد و لوله تخم‌راهه باهم یکی شده و یک مهبل میانی تشکیل می‌دهد که به طرف عقب امتداد می‌یابد و به یک جسم نطفه‌ای کوچک یا کیسه ذخیره اسپرماتوزوئید می‌پیوندد و جام نطفه‌ای در موقع جفت‌گیری اسپرم دریافت کرده و ذخیره می‌نماید.  منفذ دستگاه تناسلی ماده در سطح شکمی به خارج مربوط می‌شود. 

 

 

 

اینستاگرام پرتوسازگار

طراحی و پیاده سازی: راد رایانه