یک شنبه 14 شهریور 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 453

عنکبوت سرگردان برزیلی

عنکبوت سرگردان برزیلی یکی از مرگ‌بارترین مخلوقات سمی جهان است. نیش این عنکبوت می‌تواند باعث از دست دادن کنترل روی عضلات و ماهیچه‌ها و در نتیجه فلج شده و فرد را دچار دردی شدید و کشنده کند. همچنین تورم شدید ریه و حلق می‌تواند زمینه‌ساز ایجاد مشکلات جدی تنفسی شده و در نهایت باعث مرگ انسان شود.

این اسم را به خاطر اینکه شکارش را بین تارهایش گرفتار می کند به این حشره داده اند. عنکبوت برزیلی از سال 2007 به عنوان دارنده کشنده ترین زهر در بین عنکبوت های جهان و مسئول مرگ های زیادی شناخته شد. اکثر قربانیان این حیوان ظرف یک ساعت بعد از گزیده شدن می میرند. این عنکبوت که اندازه پاهایش می تواند تا 4 اینچ رشد کند با نام عنکبوت موزی نیز معروف است، زیرا بین موزها مخفی شده و بعد برای گرفتن شکارش بیرون می پرد. در سال 2008 یکی از این عنکبوت ها درون یک جعبه موز در انگلیس پیدا شد. این عنکبوت با یک مداد برداشته شد، بهترین وسیله برای گرفتن اکثریت این عنکبوت های خطرناک وقتی زنده هستند به جای اینکه با مهربانی آنها را بردارید مداد است. طبیعتا منظور ما این است تا جایی که ممکن است اینها را با خشونت تمام له کنید.جالب است بدانید این عنکبوت شب‌ها کف جنگل پرسه زده و از‌این رو نام عنکبوت سرگردان نامیده شده است. فرد ممکن است حتی متوجه حضور‌عنکبوت نشود تا زمانی که مورد حملات مرگبار‌آن قرار‌بگیرد.‌عنکبوت سرگردان مکان‌های مرطوب و تاریک را ترجیح داده و در طول روز بیشتر زیر سنگ‌های کف جنگل و شکاف‌ها پنهان می‌شوند. از طرف دیگر از این عنکبوت با نام «عنکبوت موز» هم یاد می‌شود، چرا که با پنهان شدن در بسته‌بندی موز به دیگر مناطق منتقل می‌شود. آن‌ها حتی با مخفی شدن در لباس افراد هم مسافرت می‌کنند. اما باید بدانید این کابوس سرگردان تنها مشکل پیش روی سافاری‌دوستان جنگل‌های آمازون نیست. عنکبوت‌های سرگردان برزیلی در رکوردهای جهانی گینس رکورددار سمی‌ترین عنکبوت‌های جهان هستند. ۰٫۰۰۶ میلی‌گرم از سم آن‌ها می‌تواند یک موش را بکشد. نیش این عنکبوت‌ها می‌تواند در یک ساعت انسان را از پای درآورد. آن‌ها بیشتر از هر گونهٔ عنکبوت مسئول مرگ و میر انسان هستند. با این وجود بیشتر کودکان زیر ۷ سال قربانی آن‌ها می‌شوند. تنگی نفس، جاری شدن شدید بزاق، لرزش و نعوظ دردناک از نشانه‌های گزیده شدن توسط عنکبوت سرگردان برزیلی است .
نتایج پژوهش‌های دانشمندان آمریکایی و برزیلی که در ژورنال پزشکی جنسی منتشر شد نشان داد که سم عنکبوت سرگردان برزیلی می‌تواند با تأثیر‌۲۰ دقیقه‌ای، به درمان اختلال نعوظ ناشی از افزایش سن کمک کند. بنابر این سم این عنکبوت میتواند در تهیه ی دارو های جنسی به کار برده شود.این درمان به‌ویژه برای آن دسته از مردانی که داروهایی مانند سیلدنافیل بر آن‌ها تأثیری ندارد (۳۰٪ مردان) مفید است.

نام
نظر شما

captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب