دوشنبه 15 شهریور 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 455

حشره سبز رنگی که بعد از شكار، رنگ خون طعمه‌اش را به خود مى‌گيرد!

آخوندک یا مانتیس (به انگلیسی: Mantis یا Mantodea)، حشره ای سبز رنگ با پاهایی کشیده و شبیه به ملخ می باشد. نام حشره "آخوندک" (نیایشگر) به دلیل اینکه حالت ایستاده دارد و به حالت نیایش شبیه است، نامگذاری شد.

آخوندک؛ حشره‌اى سبز رنگ است كه با ترفند، جانوران بزرگتر از خودش را هم شکار می‌کند و بعد از‌ شكار، رنگ خون طعمه‌اش را به خود مى‌گيرد.این حشره سبز رنگ که لذیذترین غذایش مارهای کوچک و بچه مارها است، بعد از شكار، رنگ خون طعمه‌اش را به خود مى‌گيرد.این حشره، طوری پاهای جلویی اش را شبیه دو دست رو به جلو به هم می چسباند که شبیه فردی به نظر می رسد که انگار در حال دعا خواندن است، به همین دلیل او را در فارسی آخوندک می گویند. همچنین بهتر است بدانید آخوندک‌ها به همین شکل استراحت می کنند. نام حشره "آخوندک" (نیایشگر) به دلیل اینکه حالت ایستاده دارد و به حالت نیایش شبیه است، نامگذاری شد. 

آخوندک‌ها گوشت خواران خشنی هستند و معمولاً از حشرات بالدار مثل شته، زنجره، مگس، جیرجیرک، عنکبوت، ملخ، زنبور، پروانه و حتی آخوندک‌های دیگر تغذیه می کنند. برخی گونه های بزرگتر این حشرات، گاهی طعمه های بسیار گنده مثل مارمولک، موش، مرغ مگس خوار، قورباغه درختی و پرندگان را نیز شکار می کنند و حتی می توانند مرغ مگس خوار را معلق بین زمین و هوا بگیرند. این حشره برخلاف بیشتر جانوران شکارچی، بی درنگ شروع به خوردن شکار می کند. آنها شکارشان را با استفاده از آرواره های محکم شان که به طرز حیرت آوری کوچک می باشند می جوند. گاهی اوقات آخوندک‌ها از سر حشره شروع به خوردن می نماید و حشره تا چند دقیقه دست و پا زنان تقلا می کند.در داخل بدن این حشره، یک انگل وجود دارد که تمام بدن او را در بر می گیرد و حشره را نابود می کند اما برای تغذیه خود، این حشره را به فعالیت وا می دارد در حالی که مرده است.

نام
نظر شما

captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب