دوشنبه 22 شهریور 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 463

سوسک سفید

سوسک سفید برای سالهای زیادی تقریباً هر فرد احساسات منفی و انزجار ایجاد کرده است. این به این دلیل است که اغلب آنها را می توان در خانه یافت. علاوه بر این ، آنها ناقل عفونت هستند. اما سوسک های سفید باعث سرگردانی زیادی نیز می شوند ، زیرا به ندرت یافت می شوند. در حقیقت ، آنها گونه جداگانه ای از حشرات نیستند - پدیده ای مشابه در گونه های مختلف در هنگام پوست اندازی ، معمول است.

ملاقات با حیوانات سفید خالص در طبیعت بسیار دشوار است. این مورد در مورد هر گونه از جمله سوسک وجود دارد. اینها مفهوم جمعی "آلبینوس" (آسیب شناسی ژنتیکی است که در آن هیچ تولید ملانین وجود ندارد - رنگدانه پوست) نامیده می شود. عوامل مختلفی برای این پدیده وجود دارد. اما در مورد سوسک ها ، دلیل آن اغلب کاملاً متفاوت است. در هر صورت ، باید فهمید که هنگام ملاقات با سوسک سفید ، در واقع ، یک شخص همیشه با یک پروساک معمولی سروکار دارد. دلیل این رنگ غیرمعمول این است که سوسک پوسته ای نسبتاً متراکم دارد که قادر به کشش یا رشد با حیوان نیست. به همین دلیل است که او باید پوشش کیتین را از بین ببرد. یعنی هنگام ملاقات با سوسک سفید ، باید بفهمید که فقط چند ساعت پس از پوست اندازی گذشته است.

در‌موارد نادر، رنگ های غیرمعمول می توانند با تعدادی از دلایل دیگر همراه باشند. به عنوان مثال ، اگر سوسری ها در معرض اجزای مختلف شیمیایی تهاجمی قرار بگیرند ، می توان پوشش آنها را تغییر داد. مصرف کلر می تواند پوسته کیتینوز را سبک کند. به همین دلیل است ، اگر در خانه تصمیم بگیرند حشرات را با داروهای قومی مسموم کنند ، باید آماده چنین عواقب غیر منتظره ای باشید. همین امر در مورد تأثیرات مقادیر زیادی اشعه بر روی بدن سوسک اعمال می شود. به راحتی موفق به زنده ماندن می شوند و خود را با همه شرایط سازگار می کنند. به همین دلیل است که جدا کردن یک منطقه خاص که سوسک ها در آن زندگی می کنند بسیار دشوار است. آنها می توانند در خانه ها در هر شهر‌، در هر قاره زندگی کنند. اگر ما در مورد سوسک های سفید صحبت کنیم ، به عنوان مثال ، در دوره molting ، معمولاً آنها سعی می کنند پنهان شوند و گوشه های تاریک خلوت را برای این کار انتخاب کنند. نه تنها آزار دهنده وجود دارد - آنها سعی می کنند تا آن دوره صبر کنند تا پوسته کیتینوز به اندازه کافی قوی تشکیل شود تا بتوانند از خود محافظت کنند.

حمام ، مکان هایی در پشت مبلمان و زیر سینک ، شافت های تهویه ، انبارها - اینها مکانهایی هستند که در بیشتر موارد می توانید بندپایان را پیدا کنید. به هر حال ، وقتی آنها زیستگاه های ایده آلی را برای خود انتخاب می كنند ، سعی می كنند در درجه اول به اطمینان از قرارگیری آب و غذا در نزدیك ترین زمان ممكن توجه كنند. مایعات و مواد مغذی همان چیزی است که حشره به خصوص در هنگام تشکیل پوسته کیتین نیاز دارد. در تاریکی ، آنها می توانند از پناهگاه ها خارج شده و آزادانه در اطراف آشپزخانه در جهت سطل آشغال ، تغذیه کننده حیوانات حرکت کنند. سوسک ها اغلب در کلنی های بزرگ زندگی می کنند ، و تلاش می کنند یک زیستگاه مشترک پیدا کنند. آنها سلسله مراتب روشنی ندارند. اگرچه اغلب می توانید اطلاعاتی در مورد افراد غالب و همچنین افرادی که برای آنها غذا می گیرند ، پیدا کنید. سوسک ها مهارت و مهارت خاصی ندارند. به همین دلیل این حشرات بسیار سازمان یافته در نظر گرفته نمی شوند.

آنها عمدتا در یک خانه انسانی یا در نزدیکی آن زندگی می کنند. از آنجا که این کلید غذای کافی برای این بندپایان است. در غیر این صورت ، آنها سبک زندگی خاصی ندارند. علاوه بر این ، سوسک ناقل بیماری های عفونی خطرناکی مانند ضد عفونی ، دفیری ، انواع مسمومیت های شایع و بیماری های پوستی است. به همین دلیل سالهاست که از جانب مردم چنین مبارزه ای فعال علیه آنها صورت گرفته است.

نام
نظر شما

captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب