سه شنبه 30 شهریور 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 468

آیا می دانید حشرات در فصل های پاییز و زمستان کجا می روند ؟!!

سوال خیلی از افراد ( حتی در غالب طنز ) است که حشرات شب ها کجا می روند ، اکنون بعلاوه ی این پرسش مسئله ی دیگری مطرح است ، حشرات در فصول سرد کجا هستند !

هنگام خواب همه ما تحت حملات غافلگیرانه ی حشرات قرار گرفته ایم مخصوصا در پاییز و زمستان که انتظار حشرات را در خانه نداشتیم ، حشرات در کجا مخفی می شوند که ناگهانی از دژ خود بیرون می آیند ؟ وضعیت تولید مثل آن ها چگونه است ؟ آیا راهی برای مقابله با آن ها وجود دارد ؟

بهتر است بدانید حشرات بر اثر سرما به طور ناگهانی نابود نمی شوند ، بلکه در مکان های گرم پنهان می گردند ، مکان هایی مثل موتورخانه ها و… این در حالی است که حتی تولید مثل حشرات در چنین جاهایی که به اجبار آن ها را دورهم نگه می دارد بیشتر خواهد بود ؛ در حال حاضر هم که شاهد خیلی عظیم حشرات ، صف کشیده پشت توری پنجره ها هستیم ! هر کجا که سه عامل غذا ، رطوبت و گرما وجود داشته باشد حشرات نیز هستند ، بنابراین با از بین بردن هریک از این عوامل سه گانه ما موفق به از بین بردن حشرات خواهیم شد .

بهترین راه مقابله با سوسک و دیگر حشرات موذی چه می تواند باشد ؟ آن هم در وضعیتی که یک سوسک جاخشک کرده در دیوار یا هر مکان دیگری ، با استفاده از مواد و مصالح موجود ( چسب چوب و… ) می تواند سال ها بدون دغدغه زندگی کرده و حتی به دفعات و تعداد زیاد تولید مثل کند. امروزه علاوه بر سم پاشی چیزی در حدود 9 سال است که یک تکنولوژی صوتی جهت فراری دادن حشرات استفاده می شود ، مزیت این روش استفاده نکردن از سم و درنتیجه بی ضرر بودن کامل آن برای سیستم عصبی انسان می باشد . این تکنولوژی اتراسونیک است .

در این روش دستگاه کوچک مورد نظر در خانه مورد استفاده قرار می گیرد و با ایجاد امواج فراصوت ، سیستم عصبی حشرات را مورد حمله قرار می دهد . همانطور که می دانید حشرات با فراصوت با یکدیگر در ارتباط هستند وقتی این دستگاه صوت هم تراز با آن ها را تولید می کند در زندگی روزانه ی آن ها اختلال ایجاد می شود . در نتیجه حشرات یا مجبور هستند برای ادامه بقا به مکانی دیگر بروند و یا انقراض را انتخاب کنند چرا که با وجود دستگاه کارهای آن ها از جمله تغذیه و تولید مثل مختل می شود .

نتیجه ی کار می شود حشرات و دیگر جانورانی ( مانند مارمولک و… ) که حتی بدون وجود توری هم به خود اجازه ی وارد شدن به خانه را نمی دهند ، اما احتمالا در حیاط زندگی جدیدی را شروع می کنند .

مزیت این روش نسبت به سم و… این است که حشرات از بین نمی روند بنابراین اکوسیستم برهم نمی خورد و حشرات کوچک تر که غذای دیگر موجودات به حساب می آیند کشته نمی شوند .

بنابراین می توانیم حشرات را پشت در خانه نگهداریم تا بدانیم در فصل سرد کجا می روند !

نام
نظر شما

captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب