شنبه 17 مهر 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 481

سوسک‌ها از کجا می‌آیند؟

ممکن است از اول که شما به خانه‌تان آمدید سوسک‌ها در آنجا حضور داشته باشند. سوسک‌ها همچنین به راحتی به مکان‌های جدید می‌روند، پس ممکن است آن‌ها همراه با شما به مکان زندگی‌تان آمده باشند.

بیشتر افراد به اشتباه فکر می‌کنند سوسک‌ها فقط به خانه‌های کثیف هجوم می‌برند.اما متاسفانه سوسک‌ها متجاوزانی هستند که احتمال حضورشان در همه جا یکسان است. حتی خانه‌هایی که کوچکترین کثیفی هم در آنها دیده نمی‌شود ممکن است موجب جذب سوسک‌ها شوند. این آفت‌ها می‌توانند حامل بیماری و دلیل مسمومیت غذایی، آلرژی‌ها و حتی حملات آسم‌ باشند که در نتیجه سوختن لایه خارجی و مدفوع آنها بوجود می‌آیند.

خیلی‌ها درباره‌ی علت به وجود آمدن سوسک ها حرف می‌زنند ولی قطعاً سوسک به طور خلق الساعه به وجود نمی‌آید. قطعاً محیط زندگی شما در اشتراک با محیط زندگی سوسک قرار گرفته که می‌پرسید ” سوسک بزرگ از کجا میاد ” یا “سوسک دستشویی از کجا میاد ؟”

سوسک‌ها از کجا می آیند؟

ممکن است از اول که شما به خانه‌تان آمدید سوسک‌ها در آنجا حضور داشته باشند. سوسک‌ها همچنین به راحتی به مکان‌های جدید می‌روند، پس ممکن است آن‌ها همراه با شما به مکان زندگی‌تان آمده باشند. ممکن است از وسایل همسایه‌هایتان خارج شده باشند یا از محیط بیرون وارد خانه‌تان شوند.

سوسک‌ها چگونه وارد خانه می‌شوند؟

دو گونه از سوسک‌ها ممکن است از طریق کیسه‌های خرید، جعبه‌های نازک، اثاثیه یا مبلمان وارد خانه شوند. شما ممکن است همراه کیسه خریدتان یک سوسک آلمانی یا تخم‌های سوسک بندقهوه‌ای را به خانه بیاورید، پس همیشه این بسته‌ها را بررسی کنید. قبل از اینکه غذاها را دور بیاندازید آنها را بررسی کنید، و کیسه‌های خریدتان را در بیرون از خانه قرار دهید. فوراً از شر جعبه‌های کهنه خلاص شوید چون اینها مکان محبوب سوسک‌ها برای تخم‌ریزی هستند. اگر در محل کارتان سوسک وجود دارد شما به راحتی می‌توانید آنها را به خانه ببرید. کودکانتان می‌توانند در کوله‌پشتی‌شان یا در ظرف غذایشان سوسک‌ها را به خانه بیاورند، پس همیشه این وسایل را بررسی کنید.

سوسک‌ها همچنین میتوانند از طریق لوله‌کشی وارد خانه شوند.آنها از طریق لوله‌کشی بین ساختمان‌ها می‌توانند جابجا شوند. برای جلوگیری از جابجایی سوسک‌ها سوراخ دیوارها و لوله‌ها را ببندید.

سوسک‌های شرقی از طریق سوراخ‌های لوله‌ها، در فضای خالی زیر کف‌ها یا زیر درها و پنجره‌ها وارد ساختمان‌ها می‌شوند. برای بیرون نگه داشتن سوسک‌ها می‌توان از درز گیر پنجره‌ها استفاده کرد.

فاضلاب‌ها و آبکشی‌ها نقاط دیگر ورود سوسک‌ها هستند. تعمیر سیستم‌های فاضلابی میتواند مانع ورود سوسک‌های آمریکایی شود.

سوسک‌ها در کجا یافت می‌شوند؟

سوسک‌های آلمانی رایج‌ترین نوع سوسک‌های خانگی هستند، بخصوص در خانه‌هایی که چند خانواده ساکن هستند بیشتر یافت میشوند. سوسک‌های آلمانی مکان‌های تاریک، گرم و مرطوب نزدیک غذا و آب را که دما در آنجا حدود ۷۰ تا ۷۵ درجه فارنهایت است را بیشتر انتخاب می‌کنند. آنان معمولا در آشپزخانه، در سوراخ‌های اطراف کابینت‌ها، نزدیک سینک و محلهای دیگر آماده‌سازی و ذخیره مواد غذایی یافت می‌شوند. آن‌ها مخصوصاً در حمام و دستشویی بسیار فراوان‌اند. برای کنترل این سوسک‌ها:

  • باید مانده‌های غذاها و خرده نان‌ها را جمع کنید و نگذارید ظرف‌ها برای بیش از یک شب نشسته بمانند.
  • غذاها را در مکان‌های بدون هوا نگهداری کنید و مواد دور ریختنی را در یک کیسه سربسته بگذارید.

سوسک‌های شرقی مکانهای تاریک، مرطوب و خنک را ترجیح می‌دهند. در فضاهای باز بیشتر در مکان‌های ارگانیک همچون کودهای گیاهی و تراشه‌های چوبی زیر سکوها و پیاده‌روهای آجری بین خاک و آب یافت می‌شوند.

در فضاهای بسته داخل فاضلاب‌ها، زیرزمین‌ها و فضاهای بسته یا در طبقه‌های پائینی، مخصوصاً در حمام و دستشویی یافت می‌شوند. شما همچنین ممکن است آن‌ها را زیر لوله‌های آب که نشتی دارند و زیر سینک‌ها، یخچال‌ها و ماشین‌های ظرفشویی پیدا کنید.

سوسک‌های بندقهوه‌ای نسبت به سوسک‌های آلمانی مکانهای گرم‌تر(با دمای حدود ۸۰ درجه فارنهایت) و خشک تر را ترجیح می‌دهند. آن‌ها در سطوح بالاتر و تقریباً همسطح چشم‌های انسان همچون کابینت‌ها، قفسه‌ها، پشت تابلوها، بین کتاب‌ها، زیر صندلی‌های آشپزخانه و دوش حمام زندگی می‌کنند. آن‌ها همچنین در مکان‌های گرم مانند نزدیک ساعتهای الکترونیکی، تلویزیون‌ها و موتورهای یخچال‌ها زندگی می‌کنند. ممکن است تخم آن‌ها را روی دیوارها، کاشی‌ها یا نزدیک سینک آشپزخانه دیده باشید.

سوسک‌های آمریکایی معمولاً درون خانه‌ها پیدا می‌شوند و به این مشهورند که به رستوران‌ها، بقالی‌ها و نانوایی‌ها حمله می‌کنند؛ یعنی هرجایی که غذا آماده و ذخیره میشود. آن‌ها مکان‌های گرم و مرطوب را ترجیح می‌دهند و معمولاً در اتاق‌های دارای بخار، تونل‌های دارای بخار گرم، زیر زمین‌ها، اطراف لوله‌ها و زمین‌های خیس یافت می‌شوند. این سوسک‌ها به وفور در سیستم‌های فاضلابی وجود دارند.

نام
نظر شما

captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب