شنبه 07 اسفند 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 502

گوش های ملخ

ملخ هم مثل تمام جانوران گوش دارد . اما ما نمی توانیم گوش ملخ را ببینیم . چون گوش ملخ روی شکمش قرار دارد . یعنی ملخ با گوش هایش همه چیز را می شنود .

بعضی از حشرات مثل پروانه ها با شاخکهایش صدا ها را می شنوند . گوش بعضی از جانوران هم روی زانو هایشان است . 
چرا ملخ ها پوست اندازی می کنند ؟ 
ملخ های ماده تخم می گذارند . حشره ی تازه متولد شده ای که سر تز تخم بیرون می آورد ، شفیره نام دارد .شفیره ها کاملا شبیه والدین خود هستند ، فقط اندازه ی آنها کوچکتر است و بال هم ندارد . رشد ملخ ها در چند مرحله صورت می گیرد . هنگامی که شفیره بزرگ تر می شود ، پوسته ی بیرونی اش خیلی کوچک می گردد ، به ناچار شفیره ی خود را از داخل پوسته بیرون می کشد . این عمل را پوست اندازی می گویند . 
حشرات چه تعداد تخم می گذارند ؟
ملخ های ماده در هر بار تخم گذاری حداقل دو تخم و حداکثر 120 تخم می گذارند ، در حالی که برخی از حشرات قادرند هزاران تخم بگذارند . پوسته ی تخم ، حشره را گرم ، مرطوب و مخفی نگه می دارد . حشرات اغلب در نزدیکی یا روی یک منبع غذایی تخم گذاری می کنند تا پس از این که نوزاد سر از تخم بیرون آورد ، تا بتواند از آن تغذیه کند . 
 ملخ های ماده غالبا در خاک پوشیده از شن یا ماسه تخم گذاری می کنند . وقتی نوزاد سر از تخم بیرون    می آورد راهش را به طرف سطح زمین باز می کند . نوعی ملخ ها به نام لوکاست (به این جانور میگ هم می گویند ) می توانند در دسته های بزرگ 250000میلیونی پرواز کنند و محصولات را از بین می برد . 

نام
نظر شما
captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب