چهار شنبه 11 اسفند 1400
دسته: آخرین مقالات
کد خبر: 650

عجیب ترین حشرات جهان

با بیش از 1 میلیون گونه حشره شناخته شده، حشرات متنوع ترین گروه حیوانات در جهان هستند. دانستن تمام گونه های شناخته شده حشره در زمین بسیار سخت است. بنابراین، واقعا شگفت انگیز خواهد بود در مورد برخی از عجیب ترین حشرات در جهان یاد بگیرید

10. انگشت‌ گز

اشکال آب غول پیکر

Giant Water Bug یکی از بزرگترین حشرات در جهان است. آنها در حوضچه ها و برکه ها در سراسر جهان یافت می شوند. این حشرات غول پیکر می توانند تا 4 اینچ رشد کنند. آنها همچنین گیره های بزرگ اما قدرتمند دارند. این حشره زمانی که نزدیک می شود حمله شگفت انگیزی به شکار خود وارد می آورد. هنگامی که این حشره کسی را می گزد آنزیم قوی injective را تزریق به طعمه می کند و با استفاده از گیره هایش خردش می کند. سپس آنها نیمه باقی مانده از شکار را می خوردند.

9. زنجرک

 

برگ سبز

Leafhopper یک حشره کوچک اما رنگارنگ است که در طیف گسترده ای در گیاهان سراسر جهان یافت می شود. گروهی از این آفات های محصولات کشاورزی  می توانند باعث آسیب جدی به درختان و گیاهانی که در آنها زندگی می کنند بشوند. از آنجا که آنها از ساقه گیاه تغذیه می کنندکه یک بخش حیاتی از گیاهان است. 

8. سوسک تیتان

 

سوسک تیتان

Titan Beetle می تواند تا 6.6 اینچ رشد کند، سوسک تیتان بزرگترین سوسک جهان است. آنها در جنگل های بارانی گرمسیری آمریکای جنوبی زندگی می کنند. این حشره بزرگ بدنی باریک و قدرتمند دارد. با استفاده از این ماندیبل ها،لارو سوسک های تیتان از درختان فرسوده تغذیه می کنند. اما مانند مگس های بالغ، سوسک بالغ تغذیه نمی کند. با وجود ظاهر ترسناک، این سوسک ها تهاجمی نیستند. اما اگر آنها تهدید شوند نیش می زنند.

7. سوسکچه خرطوم‌دار درخت فندقی

 

فیلترین وحشی

Filbert Weevil یکی از حشرات غیر معمول و زیبا در جهان است. این حشره یک بینی بلند دارد که مشخصات منحصر به فردی به این حشره می دهد. علیرغم جذابیت،

سوسکچه خرطوم‌دار درخت فندقی مضر هستند.زیرا آنها از درختان بلوط تغذیه می کنند و آفت این درختان به حساب می آیند .

6. Australian Walking Stick

 

پیاده روی استرالیا

این یک حشره بزرگ و بومی استرالیا است.  Australian Walking Stick بالغ طول 3 تا 8 اینچ می تواند داشته باشد.ماده ها بزرگتر از نرها هستند. این یک حشره درختی است، به خصوص درختان اوکالیپتوس. همچنین برگهای اکالیپتوس غذای اصلی آنها هستند. برای انطباق با زندگی در درختان، Australian Walking Stick روی پای خود چنگال دارند که در حین بالا رفتن کمک آنها می کند .

5. Giant weta ( نوعی جیرجیرک )

 

غول پیکر

Giant Weta یکی از بزرگترین حشرات در جهان است. حشره بالغ وزن 35 گرم و 4 اینچ طول دارد. این حشره بزرگ بومی کشورنیوزیلند است. Giant Weta نمیتواند پرش کند و یا پرواز کند زیرا آنها یک بدن بزرگ دارند. Wetas همچنین دارای پاها و شاخک های قابل ملاحظه ای است. به غیر از اندازه بزرگ، یکی دیگر از واقعیت های جالب در مورد wetafes آن است که آنها چگونه نفس می کشند. از آنجا که آنها ریه ها ندارند و از طریق سوراخ هایی نفس می کشند.

4. باز- بید مگس‌ مرغی

 

عجیب ترین حشرات

Hummingbird Moth یکی از شگفت انگیز ترین و غیر معمول حشرات در جهان است.شکل بالها، زبان طولانی، پرواز، حرکت و حتی صدای آنها بیشتر شباهت به یک مرغ مگس‌ خوار است. این پروانه های شگفت انگیز در مناطق گرمتر جنوب اروپا و شمال آفریقا یافت می شوند.

 


 

3. سن ضارب

 

اشکال قاتل

Assassin Bug یک حشره شکارچی است که می تواند در سراسر جهان یافت شود. بیش از 7000 گونه از Assassin Bug در جهان وجود دارد. بسته به گونه، هر دو اندازه و رنگ این حشره متفاوت است. اما اکثر گونه ها دارای بدن کشیده و پاهای بلند اند.

Assassin Bug نامیده می شوند، زیرا آنها شکارچیانی کارآمد هستند.برای گرفتن طعمه، آنها بزاق قدرتمند را به بدن طعمه تزریق می کنند. نیش Assassin Bug نیز بسیار دردناک است.

 


 

2. سوسک هرکول

 

سوسک هیکول

سوسک هرکول بومی جنگل های بارانی آمریکای مرکزی است، سوسک هرکول یکی از بزرگترین حشرات جهان است. مشخص ترین مشخصه این حشره، شاخ بلند در سوسک نر است. با این شاخ باور نکردنی بلند ویژگی منحصر به فردی پیدا کرده است .اندازه شاخک ها می تواند در سوسک های نر متفاوت باشد. سوسک های هرکول نیز از توانایی برای حمل وزن بسیار بالایی برخوردار هستند. بله، این حشره می تواند 850 برابر وزن بدن خود بار را حمل کند.

 


 

1. مگس‌ عقرب کامیونیس

 

scorpionfly

در اولین نگاه خود، شما می توانید درک کنید که چرا این حشره به نام Scorpionfly (مگس‌ عقرب ) گفته شده است. بله، شباهت زیادی به یک عقرب دارد. دقیقا، دم مگس نر مانند عقرب به سمت بالا است.  ظاهر غیر معمول Scorpionfly نیز با توجه به بدن بلند، طولانی آن و طول سر بلند است. آنها یک بدن زرد  و چشم بزرگ دارند. پهنای بال این مگس‌عقرب ۳۵ میلی‌متر است

 

نام
نظر شما
captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب