پنج شنبه 06 تیر 1398
دسته: سمپاشی حشرات
کد خبر: 88

عنکبوت گرگی

Wolf Spider– Family Lycosidae red شکل ظاهر: این عنکبوت ها بزرگ، مودار و بدنی به رنگ مخلوطی از سیاه – خاکستری و قهوه ای دارند. این ها گونه بسیار مخرب و ترسناکی به شمار می آیند اما در کل برای انسان بی ضرر بوده زیرا قادر به نیش زدن نیستند مگر اینکه خطری آن ها را تهدید کند.

شکل ظاهر: این عنکبوت ها بزرگ، مودار و بدنی به رنگ مخلوطی از سیاه – خاکستری و قهوه ای دارند. این ها گونه بسیار مخرب و ترسناکی به شمار می آیند اما در کل برای انسان بی ضرر بوده زیرا قادر به نیش زدن نیستند مگر اینکه خطری آن ها را تهدید کند.


 اندازه: طول آن ها از 1/2 تا 2- اینچ است.
 

رفتار : بسته به نوع گونه ای که دارند شکارچیان بسیار فعال در شب هستند که از طریق درزها و یا ترک های موجود در دیوار خارجی به داخل منازل وارد می شوند. در بسیاری از گونه ها عنکبوت ماده روی تخم ها خوابیده و سپس تخم ها را در یک محفظۀ توپی شکل بسته بندی می کنند و این کیسه را همه جا با خود حمل می کند تا زمانی که نوزادان از تخم بیرون بیایند بعد از آن تا چند هفته نوزادان در پشت مادر خود زندگی کرده تا به اندازه ای بزرگ شوند که بتوانند شکار کنند.


زیستگاه: این عنکبوت ها تقریباً در تمامی مناطق زندگی می کنند ولی مکان هایی که در آن درختچه و چمن های بلند همراه با حشرات فراوان در آن زندگی می کنند، را ترجیح می دهند که از آن طریق طعمه خود را شکار کرده و اغلب به داخل خانه ها نمی روند.
 

نکات جالب: هر چند این گونه از عنکبوت ها سمی نیستند ولی با گزش آن ها در برخی افراد واکنش هایی را نسبت به گزش از خود نشان می دهند.
 


اینستاگرام پرتوسازگار

نام
نظر شما
captcha
تا کنون نظری ثبت نشده
طراحی و پیاده سازی: راد وب